Fanynka12

Radujme se, veselme se, Potřík jim dal nářez. Starouš Voldy už má utrum tuhej jako pařez.

True of Path

2.kapča ToP

Ahojky. Po dlouhé době vám sem přidávám kapitolku s omluvou ,že to trvalo tak dlouho ,ale učitelé se zbláznili a je to samá písemka. Tuhle kapitolku bych chtěla věnovat  Višnu která mě nakopla svými komentáři  :-) takže díky a doufám že se ti bude kapitolka líbit a snad se bude líbit i vám ostatním. Komentíky nabudí a potěší :) 
Vaše Fanynka12

Zařazování


.....vyšli z vlaku,který je přivezl sem.Domů.


Stanuli na velmi dlouhém nástupišti, kde nejvíce vynikal poloobr s velkou lucernou. „Prváci a ty nové ke mě!" protnul jeho hlas ten hluk na nástupišti. „No tak my musíme ,uvidíme se na hradě." pravila Pen k pětici,co nimi cestovala v kupéčku a společně s holkama se začala prodírat k obrovi se svítilnou.


Tak už sme všici? Dobrá vyrážíme k lodičkám.Mimochodem sem Hagrid." oznámil poloobr Hagrid a vykročil k jezeru.


Poté, co se u jezera úspěšně nalodili, vydali se směr hrad. Když za zatáčkou všichni začali achat a ochat nad krásou osvětlených Bradavic ,Vivien s Peggy vážně omylem shodily Clair do ledové vody.Přestože ji hned zase vytáhly,Clair byla promočená od hlavy až k patě. „Promiň," omlouvaly se jí holky „třeba potkáme na hradě nějakýho profesora a ten tě usuší." Při všech těch omluvách si ,ani jedna ze tří nových studentek, nevšimla ,že už jsou u hradu.


Tak vystupovat!" zavelel Hagrid ,nevnímajíc ,že je Clair úplně mokrá. A tak se tedy naše americké trio spolu s prváky vydalo za Hagridem do hradu. Míjeli hodby a šplhali po schodech ,dokud nedošli na místo,kde na ně čekala poněkuď přísně vypadající se žena.


Tak tady je máte paní profesorko." pravil Hagrid a odešel bočními dveřmi někam pryč. Poté se žena představila jako profesorka McGonagallová učící Přeměňování a působící ve funkci zástupkyně ředitele.Dále říkala něco o kolejích a o bodování,ale to už Viv,Pegg i Clarissa věděly a proto nedávaly pozor.


Zaujala je až poslední část jejího projevu. „Slečny z americké akademie, vy budete zařazené až jako poslední ,jen mi prosím vysvětlete proč je jedna z vás tak promáčená?" zeptala se McGonagallová přísně. „No, víte, ona Clair omylem spadla z lodičky do jezera,paní profesorko." řekla Pen se svatouškovským úsměvem na tváři.


Minerva si jí změřila podezřívavým pohledem,avšak zamumlala něco jako „no dobrá" a kouzlem vysušila Clarisino oblečení a se slovy „Vrátím se, až na vás budeme připraveni." odešla ze Vstupní síně.


Po 10 prokecaných minutách se profesorka konečně vrátila a zavedla je do Velké síně.Dívky v tento okamžik dokonale zapadly mezi úžasem rozhlížející se prvňáčky. Velká síň vypadala opravdu úžasně, strop se jevil jako kdyby to ani nebyl strop,ale obloha nad hradem a ve vzduchu poletovaly tisíce svícnů.


Zástup pomalu pokračoval uličkou mezi Nebelvírským a Mrzimorským stolem až ke stoličce na které „seděl" Moudrý klobouk. Prvňáčci potupně zmizeli, až zůstalo jenom naše trio.


Jako první vyvolala profesorka Vivien. Nejistě došla ke stoličce a sedla si na ní. Na hlavu jí profesorka posadila klobouk a ten k Vivien začal promlouvat. „No už jsem na tebe čekám skoro 7 let. Je to hodně dlouho, co jsem zařazoval tvé rodiče. Myslím,že u tebe není co řešit, patříš do té své koleje srdcem i duší,takže NEBELVÍR." vykřiknul a Viv byla ráda, že se může připojit ke svým kamarádům z vlaku.


Jakmile se usadila, vydala se ke klobouku Peggy. „No teda tak to mě podrž," usmál se sám pro sebe klobouk „tenhle rok se profesoři pěkně zapotí co Penelope." „ No to uvidíme podle toho kam mě zařadíš,ale upozorňuju tě ,že jestli to nebude Nebelvír dalšího zařazování se nedočkáš." odpověděla mu Peggy a na obličeji se jí rozlil nevinný úsměv. „Stejná jako otec, ať to tedy je NEBELVÍR." Poslal Moudrý klobouk Penny do její vysněné koleje.


Nyní už zbývala jen Clair. Ladným krokem došla až ke klobouku, posadila se na stoličku a čekala až k ní klobouk začne promlouvat.

No tohle je snad spiknutí nebo co!" promluvil Moudras blondýnce jen co se dotknul její hlavy. „Nevím co máš na mysli,ale já žádný spiknutí nechystala." odvětila mu klidně Clair. „No dobrá ,ale ty se hodíš do jiné koleje než tvé kamarádky." „CO??? To nám nemůžeš udělat,známe se spolu a v jednom pokoji jsme už od našich dvou let ,nemůžeš nás rozdělit!" zuřila v duchu Clarissa „To je mi sice líto ,ale tvojí novou kolejí je HAVRASPÁR." Vykřikl klobouk a tím šokoval nejen samotnou Clair,ale i sedmici sedící u nebelvírského stolu.


Clarissa si tedy chtě,nechtě, musela jít sednout ke svému kolejnímu stolu a ke svým „sestrám" a kamarádům z vlaku mohla házet jen smutné pohledy.


Po hostině ,před kterou ještě Brumbál připomínal, co všechno nesmějí dělat na chodbách nebo v prostorách školy se dívky sešly ve vstupní síni. „Clair, co se stalo? Jakto,že tě klobouk neposlal taky do Nebelvíru?" vychrlila na ní Peggy, jen o jí uviděla a Viv jen souhlasně přikyvovala hlavou. „ Já vůbec nevím," začala Clarissa skoro až plačtivě „ nejdřív říkal něco o spiknutí a potom hned to, že půjdu do jiné koleje než vy a vůbec se nezaobíral tím, že sem chtěla být s vámi v koleji.Prostě mě poslal do Havraspáru." dokončila Clair a svěsila hlavu.Měla pocit jako kdyby své přítelkyně něčím zradila.


Nevěš hlavu." zkoušela se jí povzbudit Pen „Jo a navíc Havraspár má s Nebelívrem docela dost hodin a ve volném čase můžeš být s námi, takže to, že jsi v jiné koleji neznamená, že se s tebou už nebudeme bavit rozumíš?" zvedla jí prsty hlavu Vivien a obě se na ní s Peg usmály. „Holky co já bych si bez vás počala." vydechla úlevně Clair a objala své skoro sestry. „No jo jenže teď sem si nechala zdrhnout svou kolej a netrefim do společenky." posteskla si havraspárka.


Neboj se, támhle," ukázala Penny na pětici jejich přátel „je NAŠE partička ta ti jistě poradí a ještě tě tam všichni doprovodíme." usmála se na ní povzbudivě Penny. „Tak teda dem." pravila Clair, nyní už s úsměvem a všechny tři vykročili k partičce.


Cesta do havraspárské věže jim trvala celkem dlouho,možná i proto ,že se schválně loudali. Během cesty si stihli říct ještě spoustu věcí a také si slíbili, že tu vždycky budou jeden pro druhého.

Poslední komentáře
22.11.2010 21:01:41: Hm, Siana je tvoje nejoblíbenější, jo? - Tak jsem právě přidala další kousek smiley${1}smiley${1}
21.11.2010 17:40:36: no ... jestli bych si mohla vybrat tak k SianěS smiley ale kdyby se ti tahle povidka nehodila tak může...
21.11.2010 14:07:07: Hotovo, přidáno, k čemu bys chtěla kapču? smiley${1}
20.11.2010 21:03:03: Jasně, bude mi ctí smiley${1} a a s tím pokráčkem se budu snažit smiley${1}
 
Děkuji za návštěvu :-D :-*