Fanynka12

Radujme se, veselme se, Potřík jim dal nářez. Starouš Voldy už má utrum tuhej jako pařez.

True of Path

1.kapča ToP

Tak tady přidávám  první kapitolku.
Doufám že se bude alespoň trošku líbit.
Vaše Fanynka12
1.kapitola -
Bradavický expres
„Nashledanou paní profesorko.“ zaznělo sborově a dívky vyšly z kanceláře.
***přístí den***
Hodiny na nástupišti 9 a ¾  právě ukazovaly 10:30 , když se s hlasitým PRÁSK přemístila čtveřice postav. „Takže dívky, chovejte se slušně,ať na vás nemusím poslouchat jen stížnosti.Berte v potaz také to,že podle vašeho chování si profesoři udělají obrázek o naší škole.Tak teď se s vámi rozloučím a vy si půjdete najít kupé.Jsme tu první takže si můžete zabrat jaké chcete,tedy až na ty prefektské.“poučila je ředitelka.

„Dobrá,nashledanou paní profesorko.“ rozloučilo se trio dívek. „Nashledanou napřesrok a dávejte na sebe pozor.“ řekla jim ještě paní Hovlová než se přemístila zpět do Ameriky.

„Hurá, konečně bez dozoru. Jdeme najít to kupé?“zeptala se  Vivien a v očích jí pohrávaly ďábelské plamínky ,které většinou nevěstily nic dobrého,tedy aspoň pro ty,kdo byli obětmi jejích žertíků. „Já souhlasím.“přidala se ke kamarádce Peggy. „Jsem přehlasovaná.“rezignovala Clair „Ale stejně bych souhlasila.“ dodala ještě s úsměvem a společně se vydaly hledat kupé pro svojí první a jistě hodně dlouhou cestu do Bradavic.

Po několika minutách hledání a dohadování se,jestli je to vhodné místo nebo ne , si našly dívky to nejlepší kupé z celého vlaku.Nacházelo se uprostřed.Holky si tedy uložily kufry a každá pustila svého mazlíčka z přepravky nebo z klece. Jak Vivien tak Peny ihned na klín vyskočily jejich trochu odrostlá koťata. Zato Clarisino štěně začalo jako pominuté běhat po kupé. „Ježiši Angie ty si takový třeštidlo.“zlobila se naoko Clair a zbylé dvě dívky se jen usmály a přitom hladily po srsti své mazlíčky. „Hele holky musíme se dostat do stejný koleje.“ prohlásila Penelope a přísně se podívala na další dvě obyvatelky jejich kupé. „No snad nám to ten jejich klobouk nepřekazí.“ přitakala Clarissa.
„Hele,ten klobouk je jen z látky a látka může hořet,což znamená,že mu můžeme pohrozit třeba sirkama.“ nadhodila s úsměvem Vivien a tím rozesmála obě blondýnky sedící naproti ní.

„Kam ty na ty nápady chodíš?“ vymáčkla ze sebe Peggy a potom se zase svalila na zem v přetrvávajícím záchvatu smíchu. „Jóóó tak to ti nepovim,ale asi to mám v genech.“řekla Viv posmutnělým hlasem,ale ten jako mávnutím proutku zmizel ,když se podívala z okna.Viděla totiž jen vzdalujícíse nástupiště 9a ¾ .

Clair si všimla kam se její černovlasá kamarádka dívá a prohlásila hlasem letušky.„Vítejte na palubě Bradavického expresu.Nyní se vydáváme z Londýna přes pusté a nehostinné oblasti k našemu cíli a to jest prasinské nádraží u Bradavic.“ dokončila namáhavý proslov menší blondýnka a posadila se na sedadlo.

Vivien a Gysela se na ní nejdříve dívaly nechápavě,ale zanedlouho pochopily že je chtěla rozesmát a co na tom vlastně bylo vtipné(pozn.aut.-trochu delší vedení ale jinak sou v pohodě).Po svém prozření se začaly smát na celé kolo takže si ani nevšimly dvou kluků(skoro mužů),kteří vběhli do jejich kupé.

„Holky přestaňte se řehnit máme návštěvu.“ křikla na holky Clarissa.To holky probralo a podívali se do tváří nově příchozích do jejich kupé. „Ehm,ahoj jsem Harry Potter a tohle je Sirius Black junior.“začal zdvořilou konverzaci kluk s hrozně rozcuchanými vlasy. „Jo těší nás. Já jsem Penelope,tadyto neučesaný strašidlo to je Vivien a támhleten prcek to je Clarissa.“ukončila představování Peggy a jen tak tak se vyhla holkám které se na ní vrhly zato,jak je představila. „Já ti dám rozcuchaný strašidlo!“ křičela Vivien a její hlas se snažila přeřičet Clair,která křičela něco na způsob až najdu hůlku tak z tebe udělám trpaslíka,to abys věděla jaký to je bejt malá vzrůstem.

„Holky to stačí!“zvýšil hlas Sirius a dívky toho vážně nechaly. „Chtěli jsme se tady s Harrym zeptat,jestli tu nemáte volno,protože se nám nechce trávit těch šest nebo kolik hodin stánim na chodbě.můžeme si teda přisednout?“zeptal se ještě jednou sirius.

„Jo můžete a jenom vy nebo vás je víc?“ zeptala se Peny.Kluci se trošku ošili a skoro neslyšně řekli že by měly přijít ještě 3 osoby. „Ok tak to je v poho.“ řekla Clair  a rukou pokynula chapcům aby vstoupili do jejich kupé.

„Jakto,že jsme vás tu ještě neviděli?“ ptal se Harry a jeho černovlasý kamarád jen přikyvoval. „No jsme tu na výměnném pobytu z americký školy.“ objasnila jim tu záhadu s úsměvem Vivien. „Ahááá,tak to potom jo.“ pravil Sirius velmi chytře a všechny tím rozesmál.

Ještě dlouho si povídali a když pak dorazili ty zmiňované 3 osoby později představené jako Hermiona Grangerováa sourozenci Ron a Ginny Weasleyovi zábava se ještě zvýšila. Byli tak zabráni do hovoru ,že si ani nevšimli toho šera kolem nich.

Náhle se otevřely dveře a do kupé vešel vysoký mladík s kamarády. „Co tu chceš Malfoyi?“ zeptal se Harry a vražedně se na něj podíval.Jěště mu nezapomněl ten poslední famfrpálový zápas mezi Nebelvírem a Zmijozelem,kdy ho blonďák shodil z koštěte a tudíž vyhrál Zmijozel.„No po tobě nic Pottere,ale přišel sem nás představit.“pravil a otočil se k dívkám sedícím na protější straně.„Tohle jsou Crabbe a Goyle a já jsem Malfoy, Draco Malfoy.“ dořekl co chtěl říct a pozoroval reakci studentek z Ameriky. Ale ani v duchu by nejspíš nečekal,že vybuchnou smíchy,tedy alespoň dvě z nich. „To bylo...to bylo jako když se představuje Bond. Jsem Bond,James Bond.“ dostala ze sebe Peggy a teď se na zem v záchvatu smíchu zhroutili na zem všichni. Teda ne všichni jedna osoba zůstala stát.

„Chováte se jak malí. Jsem Clarissa,ta druhá blodýnka je Penelope a ta černovláska je Vivien.“odpověděla Dracovi Clair. „Ehm díky.... no tak ti přeju příjemnou cestu.“ dodal ironicky Malfoy i když na něm bylo vidět,že je trochu zaskočený ,protože vůbec nečekal odpověď. „No díky to je od tebe milý.“ řekla Clair a tu ironii v jeho hlase raději přeslechla.Malfoy si ji ještě chvilku měřil svým pohledem a zanedloho se otočil a zmizel bůhví kde.

Asi po třech minutách si Hermiona,která se první probrala ze záchvatu,uvědomila že tu ten zmijozelák a jeho partička nejsou.
„Hej už se můžete přestat smějeme se už dost dlouho a navíc Malfoy tu stejně není.“ pravila a poté co se všichni vrátili do alespoň trošku normálního stavu, si znovu začali vyprávět o svých životech. Do svého hovoru se ponořili opět tak že je probralo až skřípění brzd,které naznačovalo,že nádraží v Prasinkách je coby kamenem dohodil.

Urychleně se tedy převlékli(holky měly přednost,přece jenom je jich víc že jo) a poté s hloučkem tlačících se studentů vyšli z vlaku,který je přivezl sem.Domů.
Poslední komentáře
31.10.2010 00:10:24: hrozně vám dekuju ,oběma . Komentáře vždycky potěší a tím ví ty kladný :) takže díky :)...
19.10.2010 18:32:15: FANTASTICKÝ!smiley${1}smiley${1}
07.01.2010 14:04:57: SUPER KAPČA ,UŽ SE TĚŠÍM NA DALŠÍ
 
Děkuji za návštěvu :-D :-*