Fanynka12

Radujme se, veselme se, Potřík jim dal nářez. Starouš Voldy už má utrum tuhej jako pařez.

Cesta za dobrodružstvím

CZD-2/2 4.kapitolka

Tak včera sem to sem fakt už dát nestihla ale snad vám to nevadí a odpustíte mi. Kapitolku bych chtěla věnovat všem co si jí přečtou i když nepřipíší komentář,i když bych za ně byla strašně moc ráda. Tak přeji hezké čtení a dobrou noc.
                                                        Vaše Fanynka12
2/2 4.kapitola-
Příčná ulice

Pod schodištěm pak našla Lily jak na ně čeká.


Díky že si počkala,asi to bylo hodně dlouhý čekání co?“ ujala se slova jako první Klára.„Jo to bylo,ale chtěla jsem se dovědět do jaký koleje se dostanete. Vypadáte totiž jako fajn holky.“ odpověděla s úsměvem Lily a upřela na dívky své pronikavě zelené oči,které nyní překypovaly zvědavostí.


No tak dobrá,už tě nebudeme dále napínat. Obě jsme se dostaly do Nebelvíru. Doufáme že ti nebudou vadit dvě nové spolubydlící. Dovedeš nás na kolej?“ ptala se Dymon a s Kleou se pobaveně dívala na ohromeně překvapenou Lil.


Takže vy jste v Nebelvíru?“ujišťovala se Lily. „No jasně,přece sis nemyslela,že po tom co jsme dnes řekly a provedly těm čtyřem ,půjdeme do nějaké jiné koleje než do té,co má rudo-zlaté barvy.“odvětila jí s úsměvem na rtech černovláska. „Aspoň bude konečně na pokoji trošku té zábavy když už tam nebudeme s Naty samy,tak pojďte půjdeme do společenky a já vám tam představím Natálii.“ pravila Lil a vydala se směr společenka Nebelvíru. Klea s Dymon ji ihned následovaly.


Po několika minutách chůze,kdy se dívky koukaly všude okolo,přišly k obrazu ,který dvě nové studentky znaly jen z filmů nebo ze své fantazie. „Znáte heslo?“ pronesla známou větu Buclatá dáma. „Statečnost“ pronesla dívka s rudými vlasy. „Ano to jest správná odpověď,ale kdopak jsou tyto dvě slečny?“ zeptala se znovu dáma z obrazu a rentgenovala pohledem obě dívky.


To jsou nové studentky Nebelvíru.“ vysvětlila Lil a Buclatá dáma jim dala konečně pokoj a odklopila obraz. První prolezla Lily a když hned za ní prolezly i Vendy s Klárou tak se jim konečně naskytla možnost prohlédnout si nebelvírskou společenku.


No Lily kde zase lítáš? Všude tě hledám už dobrou půl hodinu.“

spustil hnědovláska řítící se směrem k nim. „Byla jsem před ředitelnou Naty a čekala jsem na tyhle dvě.“ ukázala Lils na Kleu a Dy. „Aha... , a kdo to vůbec je?“ podivila se dívka s hnědými vlasy zatímco si Vendy s Clair prohlížela.


Jsou to nové studentky a klobouk je zařadil do naší koleje. „Tohle,“ poplácala blondýnku po zádech „je Klára Poolová. A tady je Vendy Spentová.“ ukázala na Dy. „ V tom případě mě velmi těší a doufám že spolu budeme dobře vycházet,mimochodem jsem Natálie Meyová.“pravila hnědovláska představená jako Naty ,Nat nebo Natálie.


Po pár minutách vzájemného rozhovoru mezi čtveřicí dívek,kdy se o sobě dozvídaly ty nejrůznější věci,si Lily na něco vzpomněla. „Nat, měla by si slyšet co se holkám povedlo udělat Pobertům.“ řekla Lil a na rtech se jí rozlil rošťácký úsměv.


Vážně? Tak to se teda fakt těším ,až mi to povíte,ale tady radši ne ,protože když se tady mluví špatně o Pobertech ,ten dotyčný skončí většinou na ošetřovně,“poučila je Naty a dodala „jen doufám že s nimi nebyl Alex.“


Alex?“ ozvalo se dvojhlasně od nových nebelvírek. „Jojo,Alex. Chodí taky do Nebelvíru,je v 6. ročníku a je to přítel zde přítomné Natálie Meyové.“ upřesnila Lils nějaká ta fakta Kláře s Vendy a Naty je obdařila pohledem od něj ruce pryč ten je můj.


Aha a on taky patří mezi Poberty?“ vyzvídala Clair. „Nene,i když je to jako by byl jeden z nich,avšak přímo do party Pobertů nepatří,jelikož do Bradavic nastoupil až do 5.ročníku.“ vysvětlila jim Nat ale když se Dymon chtěla ještě na něco zeptat nedovolila jí to otázka,kterou položil právě zmiňovaný kluk.


Čus kluci,kde máte Tichošlápka?“ ptal se Alex a ani ho nepřekvapilo,že nejméně polovina dívek ve společence,se otočila jeho směrem. „Ale ,má to holt blbý, musel zůstat po ranním tréninku s potloukama na ošetřovně.“pravil James.


Při vyřčení této věty začala většina holek šílet z toho, že se něco stalo jejich miláčkovi Siriuskovi. O to více zbylé Poberty a Alexe překvapilo to,že uslyšeli smích.


Teprve když se otočili za smíchem,spatřili čtveřici dívek z nichž se tři právě prohýbaly smíchy v pase. Jako první se z kvarteta chlapců vzpamatoval James. „Čau Evansová, kvůli čemu se směješ a proč zrovna s těmahle dvěma?“ ptal se Dvanácterák a pohledem ukazoval na dvě stále se smějící holky. „No nazdar Pottere, myslím si, že proč se smějí ony to víš a já se směji s nimi,protože mi řekly o tom vašem „nešťastném famfrpálovém tréninku“ s dosti podrobnostmi.“ dořekla Lily a co nejrychleji se chtěla vypařit s trojicí dívek na jejich pokoj. Jenže v tom jí k její nelibosti opět zabránil Potter,když jí chytil za ruku a z pusy se mu vyřítila další otázka a překvapivě to nebylo ve stylu „Evansová půjdeš se mnou na rande?“


A co dělají ony v NAŠÍ společence?“ „Pro tvou informaci Pottere, je to i JEJICH společenka,takže ze mě sundej tu svojí pracku a jdi si po svejch!“ odsekla mu Lils a obratně se vykroutila z jeho sevření(holt v tom má praxi no :) ).Hned na to křikla na holky (Naty,Clair i Dy)a společně vyběhly schody vedoucí k jejich ložnici.


Jakmile se zaklaply dveře od ložnice dívek ze 6. ročníku spustila hned Nat „Mohly byste mi konečně vysvětlit proč jste se ve společence tak tlemily a co se teda stalo dneska ráno?“ „Ono souvisí jedno s druhým víš,“ ujala se slova Klára „to jak James řekl Alexovi ,že se Sirius zranil při tréninku není pravda. Naty jen nechápavě vykulila oči a rukou jí dala najevo ať pokračuje,jelikož se na slova nezmohla.


Klea tedy pokračovala ve vyprávění dnešní ranní události. Po několika minutách ji konečně dokončila,Natálie se nejdříve koukala jako že jim neveří,ale když jí ujistily že je to pravda rozesmála tak jako ony před 15-ti minutami ve společence.


Lily,Vendy a Clair ji sledovaly a čekaly až ji to přejde,protože věděly,že zasahovat nebo zkusit jí ztišit nemá cenu. Asi po minutě čekání se Natin smích ztišil natolik,že si dívky mohli opět normálně popovídat.


Lil,můžu tě o něco požádat?“ zněla otázka ,kterou položila Vendy. „Jistě ,co by jsi potřebovala?“ „No chtěla jsem tě poprosit o nějaké oblečení pro mě a pro Kláru,protože potřebujeme jít na příčnou na nákupy avšak takhle tam jít nemůžeme.“vysvětlovala Dy a ukázala na tenké hábity,co měly s Clair na sobě.


No jo,v tom byste nejspíš vypadaly „trošku“ divně .“ usmála se vlídně Lily a ze své skříně vytáhla 2xtričko,2xkalhoty a 2x kabát. Naty jim ještě přidala 2 páry kozaček a 2 mikiny. Jakmile se holky převlékly do triček a kalhot(ostatní si ještě nevzaly na sebe),pokračovala „dívčí drbárna“ ve své práci a to jest v povídání.


Natálie měly bychom si nejspíš pospíšit ,za 10 minut nám začínají lektvary a i když jsem Křiklův miláček ,nemyslím si ,že by nám to prošlo.“prohlásila dívka s rudou hřívou v 7:50. Vy s námi nejdete že?“zeptala se ještě Lily ve dveřích. „Nene ,my ještě musíme na tu Příčnou,ale pokusíme se to stihnout do oběda sfouknout,takže nám držte místa a v pondělí jsme ve školní lavici jak na koni.“ odvětila jí Klea s úsměvem. Nat se tedy s Lily sebraly a ač nerady vyšly ven na schodiště.


Kdo na ně dole pod schody čekal ,si dívky domyslely ,když uslyšely „Pottere okamžitě ze mě sundej ty svoje pracky!!!“


No ale teď bychom měly vymyslet,jak se odtud dostaneme na příčnou.“ řekla Dy a podívala se na Clair pohledem říkajícím “vymysli něco“.


Pokud se nepletu v těch dopisech stálo,že umíme látku do konce 6.ročníku.“začala Clair „Jo to máš pravdu.“ přitakala Dymon a popravdě vůbec nechápala kam tím její kamarádka míří. „No a v 6.ročníku se učí i přemisťování ne? TUDÍŽ z toho vyplývá to že bychom se měly umět přemístit.“ dokončila svou analýzu Monkle.

Nejspíš máš pravdu,ale určitě vím ,že jestli tu budeme jen tak sedět,tak se to nikdy nedozvíme.“


Po této větě,vyřčené svými ústy černovláska vstala,oblékla si mikinu a teplý kabát,nazula kozačky a vyšla ven z ložnice. Klára následovala jejího příkladu,nasadila si půjčené věci a také vyšla z ložnice.


Ani nevěděly jak ale za chvilku míjely hranici pozemků Bradavic a tudíž i hranici bránící přemístění. Poté ,co se rozhlédly ,aby se ujistily že je nikdo nesleduje,se s dvojitým prásk a s velkou dávkou štěstí přemístily do jedné z uliček u Přičné ulice.


Takže je to tak jak jsem říkala,umíme se i přemisťovat to je super.“ zavýskla blondýnka hned jak se přemístily. „To je,ale pojď nakupovat,už chci mít hůlku.“ usmála se Dy a spolu s Clair vyrazily směr nákupy.


Vynořily se na Příčné ulici asi 10 metrů od obchodu madam Malkinové,takže se rozhodly jít tedy do tohoto obchodu jako do prvního. „Dymon počkej,“ zarazila Vendy Klea ,když už sahala po klice ode dveří. „ještě tam nemůžeme.“ „Ale proč?“ nechápala černovláska.“Nejdřív musíme do banky .“vysvětlila Klea a ukázala na bílou stavbu za sebou. „No jo,já bych zapomněla ,nemáme peníze. Já tě nemít.“řekla úsměve Dy


Tak pojď ty šašku.“ zasmála se Monkle

Kdo je u tebe šašek?“

Počkej nech mě přemejšlet..“

Hej dobře ty … ty už ses to naučila.“rejpla si Vendy

Grrrrrrrr neprovokuj!“

Já to umím?“zeptala se skoro se svatozáří nad hlavou černovláska

Jo! A někdy mě dokážeš pěkně rozpálit doběla.“ vyprskla Klea

Fajn,fajn .Necháme toho ok.“ rezignovala Vendulla.

Ok. Jde se pro prašulky a potom fr na nákupy.“ přijala rezignaci své kamarádky Klára a konečně se vydaly do kouzelnické banky.


Tam navštívily své trezory 555 a 556.Jak Klea tak Dy si ze svých trezorů vybraly něco kolem 1000 galeonů. To by jim mělo stačit i na některé věci ,které si chtěly pořídit mimo školních potřeb. Také si každá vzala ještě kolem 2000 galeonů na to, aby si je mohly přeměnit na libry a došly si do mudlovského Londýna pro nějaké to oblečení hygienické potřeby atd. Přece nemůžou pořád hodit v půjčeném oblečení.


Poté co vyšly z banky ,obě obtěžkány koženými váčky plými peněz,zamířily směr obchod madam Malkinové. Po půl hodině vyšly ,každá zatížená pěti taškami,které obsahovaly mnoho školních hábitů ale i nějaké ty šaty.


Tak a kam teď?“ptala se Dy a rozhlédla se po Příčné. „No je teprve 8:45,takže máme dost času ,ale stejně bych to teď vzala k Ollivanderovi,sem velmi zvědavá jakou hůlku budu mít.“odvětila Clarissa a v očích jí plápolaly ohníčky nedočkavosti.


Rejpla bych si,ale musím se přiznat,že k Ollivanderovi mě to také táhne nejvíce. Tak pojď jeho krámek je tamhle.“přiznala se Dy a s Klárou se vydaly směr obchod s hůlkami. Těsně přede dveřmi se obě nadechly a vešly dovnitř.


První šla Clair a hned v závěsu za ní šla Dymon. Obchod vypadal stejně jak ho znaly holky z filmů,jen byl malinko méně sešlý. Najednou se ozvala rána.


Čekám na vás dvě už dlouhou řádku let.“ozval se ze shora hlas patřící výrobci hůlek. „Lekly jsme se vás,ale jinak dobrý den.“ řekla Dy. „Dobrý den.“ ozvala se také Monkle. „Já vím že jste se polekaly i ostatní to leká,i když přijdou už po několikáté,ale já si nemohu pomoci. Je to můj oblíbený pozdrav,jinak dobrý den i vám slečny,“ řekl Ollidander a hned pokračoval pro každou z vás tu mám připraveno asi padesát hůlek. Takže která z vás půjde jako první?“


Já půjdu.“ozvala se jako první blondýnka. „Dobře slečno Poolová,stoupněte si sem. Tak,tak přesně tak.“začal pan Ollivander dirigovat Kleu. Ta poslouchala velmi pozorně jí říká. Během 15-ti minut probrali Clair s panem Ollivanderem skoro celou hromadu připravenou pro Kláru,ale teprve když si Klea zkoušela 49 hůlku,objevilo se modro-šedivé světlo.


Ano,ano tato hůlka je jako ušitá pro vás. Je dlouhá 9. palce,středně ohebná,je vyrobena z růžového dřeva a náplň tvoří vílí vlas. Jak jistě víte hůlka si vybírá kouzelníka,proto si myslím že budete velmi dobrá čarodějka a samozřejmě s ní můžete vymýšlet i svá kouzla.“dokončil popis hůlky majitel obchodu.


dobrá vezmu si tedy tuhle,ale teď si na řadě ty Dy.“ usmála se plavovláska na kamarádku stojící vedle ní. „Tak fajn Kleo drž mi pěstičky“


U Dy to netrvalo o dlouho padla jí hned 11 nabízená hůlka.“Jistě 9 palců,pružná,vyrobená z ebenového dřeva a jako náplň máte žíni z jednorožce. Dobrá na kouzlení ale také bych měl nejspíše varovat Bradavice o tom že máte hůlku podporující žertíky.“okomentoval Ollivander Dymonin výběr s rozpustilým úsměvem.


Super další plus pro nás při srandičkách na poberty.“ zaradovala se Vendy a poslala tuto myšlenku Kláře. „Jojo a já můžu vymyslet i nějaký to kouzlo ,který ještě neznají.“ odpověděla myšlenkou Clair.


Takže my si vezmeme tyhle dvě hůlky .“ pravila černovláska „Dobrá,dohromady to je za 25 galeonů.“oznámil majitel obchodu cenu hůlek. Děvčata tedy zaplatila požadovanou sumu peněz, rozloučila se a vyšla z obchodu na ulici.


Poté co si vše co potřebovaly nakoupit v příčné ulici nakoupily jako např. Chytré bleskobrky*,přísady do lektvarů nebo učebnice a předměty,které budu studovat,se dívky přesunuly do mudlovského světa,kde byly až do oběda.


Ve 12:30


Tak co máme všechno?“ ptala se taškami ověšená Vendy. „Jo snad jo ale teď hurá to Příčný abychom si mohly zmenšit ty tašky a potom se přemístit zpět do Bradavic.“odvětila Klára na Dymoninu otázku.


Během 10 minut se dívky dostaly do postranní uličky. Udělaly vše co potřebovaly(zmenšit tašky atd) a s dvojitým PUF obě zmizely.

*chytrý bleskobrk

-pero,které dělá zápisky za vás a vy při tom nemusíte dělat vůbec nic+navíc má jedno ještě jedno plus-chytrý bleskobrk neusne ani na té nejnudnější hodině.


Doufám že se vám kapitolka líbila a zanecháte komentík
Poslední komentáře
31.10.2010 00:08:38: Díky.Bod pro tebe s tím zvířetem máš pravdu je to jednorožec a u toho druhého to zvíře-opravdu ve fa...
11.10.2010 18:35:12: Skvělé! - i když jsem počítala spíše s nějakým smrtijedským útokem..., ale nevadí, třeba se jej dočk...
 
Děkuji za návštěvu :-D :-*