Fanynka12

Radujme se, veselme se, Potřík jim dal nářez. Starouš Voldy už má utrum tuhej jako pařez.

Cesta za dobrodružstvím

7. kapitolka

Tak jak jsem slíbila, je tu 7. kapča. Je trošku kratší než minulé,ale snad mi to prominete.

Vaše Fanynka12
Překvápko

Shruba po 10 minutách byla najedená i Klára s Vendy, a tak naše kvarteto vstalo a vydalo se směr společenka.


Po cestě Klea s Dy vyzvídaly, jak se měly holky v Prasinkách, jelikož při obědě se na tuto otázku nedostalo. „No, až na to, že jsem musela hodinu přetrpět v Potterrově blízkosti, zatímco si Naty s Chrisem povídala, tak to ušlo.“ zhodnotila své dopoledne Lily. „Ty abys nefrfňala co? Buď ráda, že tam byl jen Chris, James a Remus, protože kdyby tam byl i Sirius,tak ten by z nás tahal informace o Dy a navíc dopoledne přece nebylo jenom o hodině u Tří košťat, byly jsme v Medovém ráji, u Taškáře, dokonce jsme byly kvůli tobě i v knihkupectví, takže si myslím, že si nemáš na co stěžovat.“ řekla trošku naštvaným hlasem Naty.


Dobře, dobře, máš pravdu. Vlastně jsme vám i něco přinesly.“ prohlásila tajmně Lil. „A co?“ vykřikla Monkle s Vendy současně. „Až na pokoji,“ rozhodla Nat, „vždyť už jsme stejně skoro tam.“ „Ale..“ chtěly namítat holky,a však Nattalia na ně vrhla takový pohled, že raději už byly potichu. Ale v duchu.... „Týjo, ta předvedla pohled, že by se za něj nestyděla ani McGonagalka.“ poslala myšlenku Klea Dymon. „To máš teda pravdu. Ten pohled mi připomněl naší fyzikářku, ta když se naštvala, tak měla přesně takovej výraz.“ odvětila Dy, ale pokračovat v konverzaci už nestačily, protože dorazily do společenky.


Když došly před dveře pokoje řekla Klára dívkám, aby si zakryly oči. Poté co tak učinily, vzala Dy Naty a Clea Lily a vešly do pokoje. „ Překvapení!“ vykřikla blondýnka s

černovláskou. „Kde to jsme?“ podivila se zbylá dvě děvčata nezvyklému prostoru.“ No přece v našem trošku vylepšeném pokoji, líbí se vám to?“ ptala se Dymon. „ Jen dvě slova. Ty kráso!!“ vylezlo z Natky. „Souhlasím s Nat, jen dodávám, že tohle překvapení by mě fakt nenapadlo.“ usmála se uznale Lily.


Náhle se odněkud ozval zdvojený psí štěkot. „Co to bylo?“ polekala se hnědovláska. „To byli naši pejskové Black a Čert, přijeli dneska s našimi zavazadly. Doufám, že nejste alergické?“ optala se Vendy. „Ne ne, nejsme. Hele už jsou tu. Který je který?“ zpovídala holky Naty. „Ten nalevo, ten je můj a jmenuje se Čert. Ten napravo se jmenuje Black a je Vendy.“


Ti jsou roztomilí, ale Vendy, proč jsi mu dal jméno Black?“ vyzvídala Lily „No to bylo tak. Obě štěňátka jsme dostaly k Vánocům a líbila se nám dvě jména Čert a Black, tak jsme si losovaly a já si vytáhla Blacka a Klea Čerta.“ vysvětlila holkám Dy.


Hele holky, jak se vám povedlo takhle změnit náš pokoj a v tak krátkém čase?“ divila se Naty a rozhlížela se kolem sebe, jakoby pořád nemohla uvěřit tomu, že tohle je odteď její pokoj. „No víš, naše věci dorazily asi půl hodiny po vašem odchodu do Prasinek a nevěděly jsme co dělat, tak jsme zašly do knihovny a našly tam dvě super kouzla. Jedno na zvětšení místnosti a druhý má na svědomí to, že nám budou fungovat mudlovské věci.“ vylíčila Klea svůj a Dymonin dopolední program.


Slušný dopoledne,“ řekla Lily „hele Dy, jak to vlastně dneska ráno bylo s tím Blackem? Když jsme byly s Nat u tří košťat bylo to téma hovoru číslo 1 a musím ti říct, že sis proti sobě poštvala skoro celou dívčí populaci v Bradavicích za to, cos udělala jejich miláčkovi u snídaně.“ „Já za to nemůžu, neměl mě provokovat. Merlin je mi svědkem, že jsem se snažila ho ignorovat, jenže on je neignorovatelnej. Prostě jsem se ho chtěla nějak zbavit no.“ povzdechla si Vendy a udělala při tom takovou grimasu, že ostatní dívky se neudržely a rozesmály se.


Mám ti Vendy vyřídit od Chrise, že ti to prej Black jen tak nedaruje.“ dostala ze sebe horko těžko naty, jelikož ještě pořád nemohla popadnout dech, jak se smála. „A sakra!“ skoro vykřikla Dymon. „Klári, plán pod krycím názvem Zachování mého duševního zdraví musíme rozjet co nejdříve, jinak budou mí tu Munga další případ.“ „Jo jo, hned zítra na něm začneme pracovat.“ přikyvovala Clair. „Může nám někdo říct o co tady jde?“ zeptala se poněkuď zmatená Lily a Naty jen přikyvovala.


No, nevim jestli vám to můžu říct. Vendy můžu?“ ptala se Clair. Po Dymonině přikývnutí se dala Klea do vysvětlování: „ Tak hele, po dnešní snídani, jsme se s Dy dohodly, že takhle to dál nejde, že bychom měly vědět, co maj Pobertové v plánu a tak jsme vymyslely, že až jednou budou Pobertové zaručeně mimo svůj pokoj i společenku, vkrademe se tam a provedeme nezjistitelné odposlouchávací kouzlo. Jediný problém je v tom, že jsme to kouzlo zatím nikde nenašly, takže ho asi budeme muset vymyslet.“ dokončila Klea a čekala na reakci.


Ta na sebe nenechala dlouho čekat. Lily z toho nápadu byla unešená, protože doufala, že se díky tomu bude moci vyhnout Potterovým návrhům. Naty se to nejdříve moc nezdálo, ale poté jí holky přesvědčily, že je to dobrý nápad.Když začaly řešit, kde by mohly najít takové kouzlo, vylezlo z Lily, že má půjčenou knížku z knihovny, která je o odposlouchávacích kouzlech, ale že o nezjistitelném odposlouchávacím kolu tam nic není, jen o obyčejném. „To nevadí,“ prohlásila Monkle „ však už si ho nějak upravíme.“


Jo, to zvládnem. Holky, nechtěly byste si jít zabruslit, viděla jsem, jak je jezero krásně zamrzlé. Já už tak dlouho nebruslila a už mi to chybí.“ navrhla Vendy a napjatě čekala na odpověď. „No, proč ne.“ ozvalo se třikrát pokojem. A tak se dívky teple oblékly, sbalily si brusle a vyšly. To však netušily, že je pozorují čtyři páry očí.

Žádné komentáře
 
Děkuji za návštěvu :-D :-*