Fanynka12

Radujme se, veselme se, Potřík jim dal nářez. Starouš Voldy už má utrum tuhej jako pařez.

Cesta za dobrodružstvím

3.kapitolka k CZD

Omlovám se za velkou odmlku ale neměla sem náladu skoro na nic natož pak na přidání kapitolky,takže se vám velmi omlouvám :).
                                   Vaše Fanynka12

3.kapitola - ??? a Albus Brumbál

Když se Monkle a Dymon otočily málem je trefil šlak , stáli tam totiž …........................


Pobertové?“ zašeptala Klea Dy do ucha. „To se může stát jenom mě.“ zaklela ještě tiše a úskokem se schovala za Dymon. „ Jo jo už to tak vypadá.“ poslala Vendy myšlenku Clair.


Ale , ale , Vás jsme tu ještě neviděli a to je co říct , že jo Tichošlape?“ rozpovídalo se to ego co si říká James Potter.

To je pro ně asi nějaký zázrak , že nevědí kdo někdo je.“ pomyslela si Klea s mírným úšklebkem.


A co my s tím máme jako dělat?“ řekla ne zrovna dvakrát příjemně Dymon a poslala Kláře myšlenku , aby přivolala nějaké pláště. Přece tu nebudou postávat v pyžamech a ještě ke všemu před Pobertama.


Co tak nabroušeně kočičko?“ pravil pro změnu zase Black.

Ani nevíme jak se jmenujete a máme k Vám být milé?“ začala je škádlit Clair , která si již zabalená v černém plášti , stoupla vedle Dy. Když viděla jejich překvapené tváře (hlavně u Pottera a Blacka) , s ironií ještě dodala „Chudinky Vaše ega , teď musely dostat hroznou ránu co?“


Poté nastala slastná (pro někoho) chvíle ticha. Dívky si jí užívaly , ale Pobertové se chtěli bavit.


Já jsem James Potter“ ujalo se slova „vrabčí hnízdo“ „a tohle jsou moji nejlepší přátelé Sirius Black , Remus Lupin a Peter Pettigrew.“ dokončil svůj monolog James. „ jako bychom to nevěděly“ pomyslely si holky , ale nahlas řekly „ A my se opět ptáme , co s tím jako máme dělat?“


No , třeba byste nám mohly říct , kdo jste vy?“ vypískla ta hora sádla vedle Remuse. „Tebe to nemusí zajímat , ZRÁDČE.“ vyjela na Červíčka Dymon , ve které se zvedla vlna nechuti , při pohledu na něj. „Ale nás to zajímá taky.“ odporoval Rem a ukázal na sebe , Jamese a Siriuse.


Tak fajn.“ ujala se slova Clair , když viděla jak se Dy nadechuje , aby jim dala ne zrovna slušnou odpověď „Já jsem Klára Poolová a tohle je moje nejlepší kámoška Vendy Spentová.“ dokončila Klea představování.


Hele Spentová , co takhle přátelský polibek. Nechceš ho dát na uvítanou?“ řekl Black a usmál se tak , že kdyby tam byla dívčí populace bradavického hradu , ještě večer by tady zvedali jeho omráčené fanynky.


Nech si zajít chuť Blacku a tyhle úsměvy si laskavě nech pro zástupy těch hus , co si říkaj Tvoje fanynky , my s Clair o ně nestojíme!“


Bylo vidět , že to Siriuse malinko vykolejilo , i když se to snažil nedat na sobě znát. Dymon s Monkle však moc dobře věděly , proč ho to vykolejilo. Kdyby to , co před chvílí nabídnul Dy , nabídl jakékoliv holce ( kromě Evansový a Meyový )na hradě , bez váhání by přijaly , ale Vendy se mu ještě posmívala.


Zřejmě nevíš s kým máš tu čest.“ procedil Tichošlápek mezi zatnutými zuby. „Ale no tak to si piš že vím s kým mám tu čest. Chceš vy jmenovat nějaké přezdívky které pro tebe mám?

Takže například Casanova , sukničkář , děvkař , blbec , magor , proutník , zvěromág , vypelichaný psisko , poberta a je jich spousta dalších. Mám pokračovat?“ zeptala se Vendy nyní již mírně nabroušená.


Zdá se , že toho o mě víš docela dost.“ řekl Sirius s samolibým hlasem a ještě dodal „Proč si Péťovi předtím řekla zrádče?“ „Počkej pár let a uvidíš proč.“ zamumlala Vendy tak , aby jí slyšela jen Clair , která se mírně pousmála. „Tak proč?“ dožadoval se odpovědi na svou otázku Black. „To Tě zatím nemusí zajímat.“ ušklíbla se Dymon a chtěla s Kleou odejít,jenže v odchodu jí zabránila čísi paže.


Kampak krasotinko,ještě jsem se nedočkal toho polibku na uvítanou.“promluvil Sirius , když se na něj Dy překvapeně podívala. „Toho se milý Blacku v životě nedočkáš a sundej ze mě tu svojí hnusnou pracku , psisko jedno vypelichaný!“ rozkřičela se na něj Vendy tak ,že jí musel slyšet celý hrad včetně Prasinek.


Sakra já jsem asi ohluchnul ta má teda ječák , co takhle nás příště varovat?“prohlásil se zacpanýma ušima Remus. „Stačily by špunty do uší , nebo zabít Blacka.“ odpověděla mu Clair a obdařila ho tím nejkrásnějším úsměvem jaký dokázala vykouzlit na své tváři. Remus jí ho s velkou radostí oplatil.


Blacku radím Ti dobře,nerozčiluj jí nebo to pro Tebe dopadne hodně špatně.“ poradila mu Klea , která věděla že na povinných lekcích sebeobrany i karate byla její kamarádka nejlepší ze všech co tam byli. A Clair s hrdostí zastávala místo hned za ní.


Od Tebe Poolová ,si tak budu nechávat radit.“ zavrčel Sirius a sklonil se k Vendy ještě blíže. „Fajn , jak chceš , ale až Tě ti tři ponesou za madam Pomfreyovou , tak si na nás nestěžuj , obě jsme tě varovaly.“ řekla odhodlaně Monkle.


Sirius jen něco zavrčel a dál se skláněl k Dymon. Ale jak Klea řekla , tohle neměl dělat , protože v momentě kdy chtěl Dy políbit , vystřelilo Dymonino koleno rychlostí blesku směrem nahoru a tam také zasáhlo zcela neomylně svůj cíl.


Tichošlápek se skácel v bolestech na zem , s rukama překrývajícíma zasažené místo. To vedlo Monkle i s Poberty k tomu , aby se začali smát. Během chviličky se ke smějící partě přidala i Vendy.


Clair Ti Blacku říkala , že si se mnou nemáš zahrávat, jo a zajdi si na ošetřovnu, ať Ti to Tvoje nádobíčko madam Pomfreyová zpraví , jinak ze mě zejtra nadělaj Tvoje věrný fanynky nejmíň tři, i když nevím jestli by Tě to potěšilo nebo spíš namíchlo.“ pravila Dy , pobaveně se ušklíbla a rozběhla se za Kleou , která během Dymonina monologu docouvala ke schodišti do nižších pater.


Najednou ji však zableskla myšlenka a také ji poslala Kláře. Ta slyšela ve své hlavě Vendulin hlas „Proč si z něj ještě trochu nevystřelit.“


Než se však Klea nadála její kamarádka se už otočila k Siriusovi „Jo a málem bych zapoměla , tejden bez sexuální námahy , jestli víš co tím myslím. Nic ve zlém , je to jen pro Tvé dobro.“ Vendy uměla skvěle napodobit starostlivý hlas a teď se jí to velmi hodilo. I když ve svém hlase neuměla zamaskovat špetku ironie.


Tichošplápek ji probodl vražedným úsměvem , ale Dy mu to oplácela jen andílkovským úsměvem a výrazem ve tváři „já za to přece nemůžu“ .


Klea se s Vendy otočila na zbylé poberty , kteří vypadali pobaveně a zároveň ustaraně. Znali svého kamaráda léta a věděli , že tohle Sirius nenechá jen tak a Spentové se pomstí.

Vážně ho vezměte na tu ošetřovnu , jinak už si neškrtne. Tak zatím papa.“řekla Clair a Dy souhlasně přikyvovala. „Mám dost dobře vycvičené koleno.“ dodala černovláska na vysvětlení slov své kamarádky a jen silou vůle a s vypětím všech sil se nerozesmála. Cukající koutky však ovlivnit už nedokázala.


Podobně jako Vendy na tom byla i Monkle. Poslední větu však už pobertovská parta nezvládla a začala se válet po podlaze. Nikoli však bolestí , ale smíchy. „Tak zatím čau.“zamávaly jim holky. Vendy ještě stihla poslat Siriuskovi vzdušný polibek a se slovy papa zlato seběhla s Kleou po schodech dolů do 6. patra.


Když se ujistily , že za nimi neběží , dostaly mnohonásobně větší záchvat smíchu , než včera ráno. „Tak tohle byla naprostá senzace,takhle setřít Blacka a ještě ho málem vykastrovat,to se ještě nejspíš nikomu nepovedlo.“pravila Clair a poplácávala Dy na ramenech po několika minutovém smíchu , ale stále jí cukaly koutky úst.


Jojo , to se musí umět a navíc to taky byl pud sebezáchovy.“ dodala Dy a náhle zpozorněla. „ Hele Monkle , podívej , není to Lily?“ ptala se Vendy své nejlepší kámošky a nepatrně ukázala na přicházející dívku s ohnivě zrzavými vlasy. „No je jen jedna možnost jak to zjistit.“ špitla Klea Dymon svůj názor a prakticky hned ho šla uskutečnit.


Ehm, ahoj. Ty jsi Lily Evansová?“ zeptala se Clair , ale odpověď znala dopředu , když na ni dívka upřela své nádherně smaragdové oči. „Jo to jsem já , potřebujete něco?“ odvětila vlídně Lily dívkám , které v Bradavicích dosud ani jednou nespatřila.


No víš,zahlédly jsme na Tvém hábitu prefektský odznak a nutně bychom potřebovaly mluvit s profesorem Brumbálem , mohla by jsi nás zavést do jeho pracovny , prosím?“ pravila Dy a sama se divila , že dokáže mluvit spisovně tak jako by byla nějaký slovník. Lil jen přikývla a tak se šlo.


Holky poslyšte jak se vlastně jmenujete?“ zeptala se znenadání zrzka. „Ježiš my jsme se ještě nepředstavily?“ vyhrkla Klea zděšeně a Dymon se to rozhodla napravit „Já jsem Vendulla Spentová , ale pro kamarády(mrkla na Monkle i Lily) jsem Vendy, Dy nebo Dymon a tohle je moje ztřeštěná kámoška na život a na smrt Klára Poolová , ale říkej jí Kleo, Clair nebo Monkle. Nemá totiž moc ráda oslovení Kláro , přijde jí to hrozně nekamarádské.“


S nima by mohla být legrace.“ pomyslela si Lil. „Můžu se ještě na něco zeptat?“otázala se zrzka svých nově nabytých přítelkyň. „No můžeš a jestli bude odpověď v našich mezích , dokonce Ti na ní odpovíme.“ usmála se na ní Vendy.


Tak fajn, myslím ,že ta otázka není tak těžká. Čemu jste se smály , když jsem na Vás narazila?“ „No víš, to je dlouhá historie.“ „Já mám času dost a navíc k Brumbálovi to bude chvíli trvat.“vyzvídala Lily s myšlenkou , že se něčemu po dlouhé době od srdce zasměje.


OK. Ale jestli potom budeš potřebovat madam Pomfreyovou , aby Ti dala lektvar na uklidnění , tak s Tebou na ošetřovnu nejdem. Až uslyšíš ten příběh , pochopíš.“ dodala Clair na vysvětlenou, když viděla překvapený výraz ve tváři dívky s ohnivými vlasy.


Lil přikývla a tak se děvčata pustily do vypravování svého příběhu z dnešního rána. Během něho je Lily pozorně poslouchala , když však skončily se svým vyprávěním , propukla zrzka v obrovský a hlučný záchvat smíchu. Dy s Kleou se k ní s radostí přidaly.


No tak o se Vám teda povedlo , hlavně Tobě Dy , takhle utřít Blacka , no tak to je gól s velkým G. Ale zaslouží si to sukničkář jeden namyšlenej. Každou vždycky jen využije a potom odkopne.“Pravila Lily a setřela si ze tváře slzy smíchu.


Ty asi nemáš Poberty moc v lásce viď?“ptala se Clair s předstíraným zájmem , jelikož věděla odpověď dopředu. „Nemám v lásce? To je slabý slovo já je přímo nesnáším,teda kromě Rema , ten je jako jediný z tý jejich party normální.“


Aha a koho teda přesně nesnášíš nejvíc?“ zeptala se Dy a Monkle ihned pochopila co má zalubem. „Koho? No Black mi sice leze na nervy , ale nejhorší je Potter.“ „A proč? Mě přišel docela v pohodě , hořší byl Black.“pronesla zamyšleně Klára a Dymon znechuceně přikývla.


V pohodě? Bavíme se určitě o tom stejném Potterovi? ON by možná byl v pohodě , je docela pěknej , ale to jeho věčný „Hej Evansová“ mi už pořádně leze krkem. Křičí to na mě od 4.ročníku , pořád mě zve na rande , cuchá si vlasy a myslí si jak mu to nesluší , chová se jak puberťák a magor.“ dokončila svůj výčet Jamese Pottera Lily.


No tak mi až ho poznáme blíž, tak si na něj uděláme svůj obrázek , že jo Clair?“ „ No jasně.“přitakala Klea na otázku své kámošky.


Jo a ještě k tomu Blackovi , měla bys vidět ten jeho obličej , na ten výraz do smrti nezapomenu.“ zasmála se Vendy. „Tak pojďme za tím Brumbálem , je to ještě skoro přes celý hrad.“ pravila prefektka , když si všimla že za těch 15 minut , co s nimi pobývala ,se dostaly jen na konec chodby,kde se potkaly.


OK. Jdeme vstříc osudu.“ řekla děvčata a vyšla za Lily,která si to mířila rovnou před kamenného chrliče. Do deseti minut stály všechny tři před chrličem.


Znáte heslo?“ zeptal se chrlič dívek. „Hupsík , to jsem nějak nedomyslela , neznáme heslo.“ posmutněla Lil , ale to už k chrliči přiskočily Dymon s Monkle a začaly se předhánět o to kdo uhodne heslo dřív.


Skořicové tyčinky.“vyhrkla Klea

Bertíkovy fazolky.“ hádala pro změnu Dy

Máslový ležák.“

Rajčatový protlak.“

Ohnivá wisky.“

Vanilková zmrzlina.“

Citrónová šťáva.“

Citrónová zmrzlina.“


Teprve až na citrónovou zmrzlinu chrlič odskočil a začal odhalovat schodiště do pracovny ředitele. „Ten Brumbál je tak neoriginální.“ poslala Clair Dy svojí myšlenku. Vendy jí to oplatila , tak že Klea uslyšela Dymonin hlas ve své hlavě.“To mi povídej , ale teď se nám to hodilo ne?“


Obě se na sebe usmály a přikývly. To už se však chrlič zastavil a umožnil jim pohled na velké dveře, na vstup do Brumbálovy pracovny. „Tak jdeme ne?“ zeptala se Monkle a po přikývnutí zrzky i černovlásky zaťukala na dveře.


Po hlasitém dále , které se ozvala z pracovny , dívky vstoupily do ředitelny. „Dobré ráno pane profesore.“ pozdravily zdejšího ředitele všechny najednou. „Dobré ráno slečno Evansová.“ odpověděl Brumbál a poté mu zrak spadnul na dvě , jemu neznámé dívky. „Ale obávám se , že se mi budou muset Vaše přítelkyně představit , jelikož je neznám.“


Potřebovaly bychom si s Vámi promluvit o samotě pane profesore a je v tom pochopitelně zařazeno i naše představení.“ pronesla Klea a omluvně i prosebně se usmála na Lily.


Ta okamžitě pochopila, přikývla a se slovy počkám na Vás před chrličem odešla. „Chytrá,hezká ,dokonce i milá , nutno podotknout , že James nemá špatnej vkus.“ poslala Dy Clair svojí myšlenku .Klea se jen pousmála a na důkaz toho, že souhlasí.


Poté je ale Brumbál svou otázkou „Tak co by jste potřebovaly slečny?“ „No víte pane profesore mohly bychom si sednout , ono je to vyprávění trošičku delší.“ vysvětlila Klára svůj požadavek tak dokonale, že Vendy zase napadlo „ona se tím řečníkem snad narodila.“ A tak se Dymon rozhodla , že se jí do toho nebude míchat a nechá to na ní.


Samozřejmě.“ přikývnul Brumbál a ukázal na dvě pohodlně vypadající křesla před svým stolem. Jakmile se posadily Brumla(jak mu občas dívky říkávaly ,při čtení knížek HP), jim položil otázku „Nejdříve mi povíte svá jména a bydliště a poté mi dopovíte to , co sami budete chtít , souhlasíte?“ Když dívky kývly na souhlas , bradavický ředitel je pobídnul , aby tedy začaly vyprávět.


Jako první spustila Clair. „Já se jmenuji Clarissa Mione Poolová a bydlím , nebo spíš jsem bydlela v Litoměřicích v ČR.“

Po Kláře spustila Dy. „Moje jméno je Vendulla Marie Spentová a bydlela jsem v Bohušovicích v ČR.“


To je velmi zajímavé , chtěly byste se na něco zeptat než dokončíte svoje životopisy?“ optal se Brumbál. Dymon zavrtěla hlavou na náznak , že ne ,avšak Monkle měla jiný názor. „Mám jednu pane řediteli.“ ozvala se Klea. „Ano?“ „Ano. Jaké je dnes datum?“ „No dnes je 13.2.1977 pokud se nemýlím.“ odvětil Brumbál s úsměvem.


Kdyby dívky neseděly , musely by tak učinit , protože by sebou sekly. Čekaly ,že se dostaly do minulosti , ale ne o 34 let.

Věděly , že musejí říct Brumbálovi pravdu a tak Clair , která se vzpamatovala rychleji z prvotního šoku ,dala do vyprávění.


Zrovna u nás byly jarní prázdniny , když ….......................................................................................................................................................................................................................................no a když jsme se probudily , byly jsme před KNP.“ dokončila jejich příběh po dlouhých 20-ti minutách Klea.


Takže jestli tomu dobře rozumím , jste z mudlovské budoucnosti , ale znáte i tu kouzelnickou. Dovolte mi prosím ještě jednu otázku. Jaký byl u Vás datum?“ptal se Bradavický ředitel. „Ano přesně tak z budoucnosti , u nás byl datum ze 12.2 na 13.2.2011 .Nejhorší je to , že vůbec netušíme jak jsme se sem mohly dostat , jsme toiž MUDLOVÉ.“ řekla Vendy smutně,přesto však dala důraz na poslední slovo.


Já myslím , že vím proč tu jste. Asi před 950 lety tu řediteloval jakýsi Remalus Patlal.“ Brumbál se nadechl a pokračoval „Patlal zanechal jeden spis a jak se píše v jedné knize ,uschované zde v této pracovně , do tohoto spisu jsou zaznamenávány jisté informace. Před pár lety jsem tento spis našel .Píše se tam , že jednou za 100 let se tu objeví „mudlovské“ dívky. Ten spis jsem i nadále studoval a objevil to ,že bylo již celkem 9 takovýchto případů , jako jste vy dvě. Vždy se jednalo a dvě nejlepší kamarádky a pokaždé popisovaly to samé co vy.“ dokončil svůj kratičký monolog Brumbál.


A co to tedy znamená pane řediteli?“ zeptaly se obě najednou . „Jen to , že Eidalin si vybrala svou pravomoc , tudíž z Vás dvou se staly čarodějky. A jak tak cítím Vaší auru ,velmi mocné čarodějky.“ odpověděl Brumla s vlídným úsměvem, ve tváři.


T....ttt.....to........to není......mo.....to není možné.“zalapala po dechu Clair a Dy se nezmohla ani na jedno slovíčko. Chvíli mlčení prolomila Vendy „ Tak proto.“ „Co tak proto?“ ptal se nechápavě ředitel. „No víte , zjistily jsme s Kleou , že máme nějaké schopnosti.“vysvětlila Dymon Brumbálovi. „A mohu se zeptat jaké?“


Ovšem že pane profesore, tak za 1. umíme vykouzlit velmi silné štíty 2. můžeme se s Clair dorozumívat myšlenkami a za 3. dokážeme kouzlit neverbálně a bez hůlek. To je zatím vše na co jsme přišly.“odříkala Vendy své a kamarádčiny schponosti.

To je opravdu velmi zajímavé , takovýhle dar ještě nikomu těch 9 dvojic Eidalin nedala.“ „Jak to že zrovna my? Jak to že jsme se sem dostaly zrovna my?“ promluvila náhle plavovláska.


To zatím nikdo nerozluštil ,ale teď slečny , Vám musím předat něco , co Vám patří.“ odvětil Brumbál a shýbnul se ke svému psacímu stolu.****mezitím na ošetřovně****Proboha pane Blacku co jste to vyváděl? Vždyť to máte hrozně zhmožděné.“ vykřikovala madam Pomfreyová když ošetřovala Siriuse.


No víte my jsme hráli famfrpál a já si nedal pozor na jeden z potlouků a už to bylo.“ vymlouval se Tichošlápek. „No každopádně si vás tu nechám nejméně do oběda a vy tři (ukázala na zbytek pobertů) mazejte na snídani a na vyučování začíná za 1 a půl hodiny. Tak ať se v klidu najíte.“ řekla ,když jí pohled padl na Petra a odkráčela do své pracovny.


Tak se drž Sirie a my si tě vyzvedneme před obědem.“ řekl Remus a i s ostatními vyšel z ošetřovny.


Tak tohle Ti Spentová nezapomenu , jen počkej , pomsta bude sladká.“ ušklíbl se Sirius a položil se na postel.

Poslední komentáře
15.07.2012 04:50:33: Thanks regarding supplying like superior articles. My webpage - SEO forum
31.10.2010 00:24:04: Višnu :) ty dokážeš vždycky potěšit(v tom dobrym ;) ) :) sem ráda že ses u CZD odreagovala a budu s...
11.10.2010 17:57:11: smiley - no teda! Takhle zazdít jejich *hrdinský čin! Siriusi, Siriusi, tohle se teda opravdu nedělá, ...
17.01.2010 19:03:06: aahojky majuš já už sem si tě taky přidala a děkuji za přání budu ho potřebovat:)smiley${1}
 
Děkuji za návštěvu :-D :-*