Fanynka12

Radujme se, veselme se, Potřík jim dal nářez. Starouš Voldy už má utrum tuhej jako pařez.

Cesta za dobrodružstvím

2/2 5. kapča CZD

Včera mi přidání kapitolk překazila bouřka a taky táta, který vypnul internet, ale dnes, hned jak jsem vstala , jsem zapla PC a přidávám tuhle kapitolku. Připadá mi taková trošku zamotaná a je celkem krátká, ale budu moc ráda, když si jí přečtete  a ještě víc, když tu zanecháte nějaký ten komentář. Věnováno těm, kteří a tuhle kapitolku dokázali počkat i ten půl rok mé nepřítomnosti
                                                                           Vaše Fanynka12


2.část

...Tam se začal rodit pěkně vychytralý plán.


Tedy, spíše se zrodil v hlavě Dy a ta čekala, až ho bude moci povědět jenom Clair. Týkal se totiž plánů, jak se tady co nejrychleji zorientovat, aby byly alespoň trošku platné ohledně té změny budoucnosti, a to Naty s Lil zatím vědět opravdu nemohly.


Když si byla Vendy jistá na 100 %, že už holky tvrdě spí, sedla si ke Kláře na postel a spustila. „Aby jsme se tu nějak, na tomhle hradě, co nejrychleji zorientovaly, budeme potřebovat pomoc. Jenže potíž je v tom, že nikomu nemůžeme říct, že jsme z budoucnosti. Celou večeři mi to vrtalo hlavou a něco mě napadlo. Poberti přece mají Pobertův plánek a James má neviditelný plášť a přesně něco takového by se nám hodilo ne?“ skončila svůj monolog Dymon a čekala, co jí na to Clair odpoví.


To by nebylo vůbec k zahození, ale jak to chceš udělat?“ zeptala se Monkle se zájmem v očích. „ Noooo....tuhle návštěvu Prasinek to asi určitě nestihneme, ale tu příští bychom mohly. Ty máš hůlku dobrou na vymýšlení vlastních kouzel, tak by si mohla vymyslet nějaké nové kouzlo, kterým by se věc zkopírovala, ale ani po čase by neztratila schopnost, jakou má ta věc původní. Jako třeba neviditelný plášť, kdybychom ho zkopírovaly obyčejným kouzlem, časem by z něj to kouzlo vyprchalo a my bychom měly zase jen obyčejný plášť. Tak potřebujeme, aby se tohle nestalo. Chápeš?“ začala vysvětlovat Dy a Klea na ní nejdříve koukala celkem vykuleně, ale postupně to pochopila.


No, máš pravdu, že bych asi nové kouzlo nevymyslela přes noc, když nemám ponětí o tom, jak nějaké vymyslet. Ale zítřejší výlet do Prasinek se nám taky hodí. Pamatuješ na ten dopis od Eidelin? Psala v něm, že si můžeme přát něco z domova, cokoliv. Tak se zejtra vymluvíme, abychom nemusely do Prasinek a řekneme, že nám mají přijet zavazadla. Máme tady jen oblečení, které jsme si koupily v Londýně a moc ho není. Žádný zavazadla nám sice nepřivezou, ale budeme se soustředit na věci z domova, který bychom tu rádi měly a který nám chybí. Jako třeba naši pejsci, tolik se mi po Čertíkovi stýská. Jo a když už jsme u toho plánování, co tahle malá pastička na Poberty. Teda spíš dvě. Jednu na hradě a jednu přímo v jejich pokoji,“rozpovídala se Clair a Vendy nestačila koukat.


No dobře a jak by sis to teda představovala?“ zeptala se Dy na Klářin plán. „ No tak za 1. Když už budeme v pokoji Pobertů, proč jim ho trošku nevylepšit? Takové vylepšené a nezjistitelné odposlouchávací kouzlíčko by bodlo ne? Už vidim ty jejich obličeje, když každý jejich žertík udělá někdo jiný ještě před nima. Za 2. pastička ve Velké síni. No řekni, nebylo by vtipné vidět všechny Poberty jak zakopnou o neviditelný provaz a poleje je voda a nikdo nebude vědět odkud se bere? To by šlo ne?“ zasvětila Klea do svých plánů i Dy.


Jóó, myslím, že se to bude líbit i Lil. O Nat trošičku pochybuju, ptž Alex je s Pobertama jedna ruka. Ale ty znáš taková kouzla, která by to dokázala? A i kdyby si je vymyslela stejně když na nás padne podezření, zjistí, že jsme to byly mi“ strachovala se trošku Vendy. „ No, to neznám, ale vymyslí je. A co se týče toho zjišťování provedených kouzel, když už budu v tom vymýšlení těch kouzel, proč bych nemohla vymyslet ještě jedno navíc. Další výlet do Prasinek dřív jak za měsíc snad nebude, takže snad mám dost času na prozkoumání celé knihovny. Pomůžeš mi s tím?“ „Jasně, že pomůžu, jakmile jde o malinké snížení ega pana Siriuse Blacka, jsem ten nejvěrnější pomocník na světě.“ usmála se Dy a zívla.


Takže si to shrneme, zítra si necháme „přinést“ věci z domova a do příštího výletu do Prasinek budeme vymýšlet kouzla na náš plán.“ pravila Dy a začala na papírek sepisovat potřebná kouzla:

a) vylepšené odposlouchávací kouzlo(nezjistitelné, nezrušitelné)

b) vylepšené kopírovací kouzlo( věc po čase neztratí svou moc)

c) kouzlo na vytvoření neviditelného provazu

d) kouzlo na ledovou spršku pro Poberty

e) kouzlo na nezjištění provedených kouzel


Asi už bychom mohly jít spát, ale ještě než usneš, rozmysli si, co všechno si necháš z domova objevit. Nevím sice proč, ale mám takový dojem, že to bude fungovat jen jednou.“ pravila Klea.


Vendy tedy vstala z postele Clair a lehla si do té svojí. Pořád ještě nemohla uvěřit tomu, že je v Bradavicích. Připadalo jí to jako sen, který se stal skutečností. Jediné, co jí mrzelo, bylo to, jak bude její rodina smutná, až zmizí klon a oni si budou myslet, že zemřela. Ale pak si uvědomila, že ten den nastane až za 34 let a jestli si na to vzpomene, přísahala si, že udělá vše, aby svůj a Klein klon zachránila. Poté začala přemýšlet o tom, co si nechá „přinést“ z domova. Moc se těšila na svého milovaného pejska. Až teď si však uvědomila, že ho pojmenovala podle své nejoblíbenější postavy z dob Pobertů. Podle Blacka. A tak se rozhodla, že mu bude říkat Černoušek.


Na vedlejší posteli se snažila usnout Monkle. Přemýšlela o tom, jaký život vlastně doma vedla. A teď jí byly nějaké ty věci líto, ale také si uvědomila, že teď s tím už nic neudělá. Avšak rozhodla se na svou rodinu dohlížet, vždy jednou za čas se vypraví do Čech aby se ujistila, že jejím nejbližším nic nehrozí a nechybí. Možná by chtěla jít i Vendy. Zítra se jí zeptám rozhodla se Klea a dále přemýšlela už jen nad tím, co si zítra dá přinést z domova. Asi toho bude opravdu hodně řekla si sama pro sebe Clair.


A jak tak obě přemýšlely o různých věcech, dostavil se vítaný spánek a vzal si je s sebou do své říše snů.

Poslední komentáře
25.08.2011 13:57:20: hehe - dobrou noc - holky!:D Tak, milá Fanynko12, tohle pokračování se mi líbilo, i když jsem si na ...
 
Děkuji za návštěvu :-D :-*