Fanynka12

Radujme se, veselme se, Potřík jim dal nářez. Starouš Voldy už má utrum tuhej jako pařez.

Cesta za dobrodružstvím

1/2 4.kapča CZD

Tuto část kapitolky bych chtěla věnovat těm co nechali někdy u této povídky komentář.
Omluvte prosím případné chyby a přeji hezké čtení.
Fanynka12

1/2 4.kapitola –

Zařazení

odvětil Brumbál a shýbnul se ke svému psacímu stolu.


Vytáhnul dva velice zažloutlé dopisy. „Jeden patří Vám slečno Poolová a tento druhý , je pro Vás slečno Spentová.“ pravil Brumbál a oběma podal po jedné obálce. Při bližším prozkoumání dívky zjistily, že na dopisech jsou napsaná jejich křestní jména.


A od koho jsou?“ zeptala se se zájmem v očích Klea. „Jak tuším a řekl bych , že správně jsou od Eidelin. Ale už bylo dost otázek přečtěte si je.“ řekl Brumla a sledoval jak dívky naráz otevřely dopisy ,adresované právě jim.


Přestože dopisy otevřely ve stejný okamžik , Dy ho měla přečtený jako první. Z úst jí vyklouzlo tiché pani. V ten samý moment Clair dočetla svůj dopis. „Vyměníme si je , ok?“ ptala se Klára. „Že váháš.“

usmála se Vendy na kamarádku. Dopisy si tedy vyměnily a začetly se.


(dopis pro Vendy)


Zdravím Tě Vendullo!

Nejprve k tomu proč tu s Clair jste. Ve Tvém světě a čase by

Tě nečekalo nic dobrého a do 3 týdnů by jste Ty i Klára zemřely.

Úkol Ti dávat nebudu,jelikož si ho jistě najdeš sama. Oproti

minulým dvojicím kamarádek,máte s Clair výhodu.Znáte budoucnost.

Užívej si života a využij a využij svojí druhou šanci žít.

Do začátku jsem Ti dala nějaké dary.Takže zaprvé umíš celý 1.-6. ročník

učiva co se v Bradavicích učí. Dále s Klárou můžete komunikovat i myšlenkami. Mimo tohoto budeš mít i velmi silnou magii,která ti umožní čarovat i bez hůlky. Předposlední dar,který jsem Ti dala je to ,že jsi odteď mnohonásobným zvěromágem. Budeš se měnit v kočku a ještě jedno magické zvíře. V jaké , to Ti nemohu říci , ale dám Ti vodítko, jak na to přijít. Jeho vlastnost(toho zvířete),kterou odteď máš i Ty, je léčení. Můžeš léčit i různá prokletí a ostatní zatím nevyléčitelné nemoci. Myslím , že budeš vědět , jak se schopností naložit. Jsem si jistá , že časem pochopíš jaká je Tvá druhá zvěromágská podoba.

Poslední dar Ti dávám proto , aby se Ti nestýskalo po Tvém starém životě. Když si budeš přát jakoukoliv hmotnou věc , tak v duchu řekni její název a mysli na to , že by sis jí moc přála. Ta věc se Ti objeví na posteli ve Tvé kolejní ložnici. V obálce je ještě přiložený klíček k trezoru v bance u Gringottových. Jeho číslo je 556 a na jeho kontě je nevyčerpatelné množství , ale moc neutrácej :-) .

Doufám , že svojí druhou šanci žít nepromarníš.

Srdečně Tě zdraví vládkyně času Eidelin.

(dopis pro Clair)


Zdravím Tě Clarisso!

Nejprve k tomu proč tu s Vendy jste. Ve Tvém světě a čase by

Tě nečekalo nic dobrého a do 3 týdnů by jste Ty i Vendulla zemřely.

Úkol Ti dávat nebudu,jelikož si ho jistě najdeš sama. Oproti

minulým dvojicím kamarádek,máte s Vendullou výhodu.Znáte budoucnost.

Užívej si života a využij a využij svojí druhou šanci žít.

Do začátku jsem Ti dala nějaké dary.Takže zaprvé umíš celý 1.-6. ročník

učiva co se v Bradavicích učí. Dále s Vendullou můžete komunikovat i myšlenkami. Mimo tohoto budeš mít i velmi silnou magii,která ti umožní čarovat i bez hůlky. Předposlední dar,který jsem Ti dala je to ,že jsi odteď mnohonásobným zvěromágem. Budeš se měnit v kočku a ještě jedno magické zvíře. V jaké , to Ti nemohu říci , ale dám Ti vodítko, jak na to přijít. Jeho vlastnost(toho zvířete),kterou odteď máš i Ty, je ovládání počasí. Myslím , že budeš vědět , jak s tímto darem dělat ( např. Pomsta :-) ). Jsem si jistá , že časem pochopíš jaká je Tvá druhá zvěromágská podoba.

Poslední dar Ti dávám proto , aby se Ti nestýskalo po Tvém starém životě. Když si budeš přát jakoukoliv hmotnou věc , tak v duchu řekni její název a mysli na to , že by sis jí moc přála. Ta věc se Ti objeví na posteli ve Tvé kolejní ložnici. V obálce je ještě přiložený klíček k trezoru v bance u Gringottových. Jeho číslo je 555 a na jeho kontě je nevyčerpatelné množství , ale moc neutrácej :-) .

Doufám , že svojí druhou šanci žít nepromarníš.

Srdečně Tě zdraví vládkyně času Eidelin.


Obě dočetly a překvapeně na sebe podívaly. Jejich dopisy byly skoro totožné a navíc v obou se psalo , že se z nich staly čarodějky. Radostně si spolu plácly.


Když si všimly Brumbálova pobaveného výrazu , dostaly nápad. „Smíme se na něco zeptat pane profesore?“ dodala si odvahu Dy. „Ovšemže slečny , jen se ptejte.“ pravil Brumbál vlídným hlasem. „Mohly bychom prosím , studovat zdejší školu čar a kouzel?“ ptala se Klea a vnitru doufala , že odpověď bude kladná. Dymon měla úplně stejné pocity , ne nadarmo byly s Monkle nejlepšími kamarádkami.


Jsem rád , že jste se rozhodly pro Bradavice. I když je už za polovinou školního roku , s velkou poctou Vás přijmu jako žačky mé školy.“ dokončil svůj krátký monolog Brumbál a na tváři se mu rozlil úsměv.


To by bylo skvělé pane řediteli.“ odvětily dívky a na tvářícvh jim bylo vidět , že by nejraději skákaly až do stropu. „Jupííí,budem

studovat v Bradavicích.“ poslala Clair Vendy myšlenku,která jí právě napadla. „Jj,budeme moci provokovat Siriuse Blacka a Poberty.Bude sranda.“ zasmála se Vendy myšlence,kterou Kláře poslala na oplátku za tu její.


Takže bychom Vás mohli zařadit,tedy pokud nemáte nic proti.“ pravil ředitel s pobavenými jiskřičkami v očích. „Jistěže nemáme nic proti pane profesore.“ Řekla Dy odhodlaně. „Která z vás půjde jako první?“otázal se ředitel. „běž ty Clair.“ Popostrčila Vendy Kláru blíže k Moudrému klobouku,který nyní „seděl“ na stoličce před ředitelovým stolem.

„Běž první ty,vždycky si chtěla do Nebelvíru a do něj patří jen ti stateční,tak šup,půjdu hned po tobě.“mrkla na Dymon Klea a v duchu si gratulovala k tomu,jak se vyvlékla z toho jít první. Nyní již sledovala svou kamarádku jak si nejistě sedá na stoličku a jak ji profesor Brumbál dává na hlavu Moudrý klobouk.

„Vida vida,už jsem na tebe čekal.popravdě jsem tebe i tvojí kamarádku čekal už tak před 200 lety. No nic ,asi nějaký posun v čase či co.“začal svojí řeč klobouk v Dymonině hlavě. „A víš kam mě pošleš?“ zeptala se dívka nejistě,ale snažila se být co nejstatečnější. „Ano u tebe to nebude nijak složité,ale nejdřív mi pověz ,kam by si těla jít.“ „No já…do Nebelvíru.“řekla v duchu a modlila se aby jí neposlal do Mrzimoru. „takže Mrzimor ne? No nemusíš se bát tam se ani nehodíš,ale už dost povídání.my si tu povídáme už dobrých 5 minut.Jo čas letí,když se člověk(klobouk:D ) baví,takže od teď je tvoje kolej NEBELVÍR!“zakřičel nahlas Moudrej a popřál Dy hodně štěstí. „Díky a ještě jednou díky,jo a mimochodem,vůbec nejsi tak ošklivej jak se o tobě píše.“


Vendy vyskočila ze stoličky a radostí začala tancovat. „Dy?“ nic. „Dymon.“ Nic. „VENDY!“ zařvala už Clair,protože se chtěla na něco zeptat. „Co je? A proč tady tak řveš Kleo?“zeptala se nechápavě Dy. „No hádej. Protože tu skáčeš jak třeštiprdlo a nikoho nevnímáš.“ „Promiń,když já mám hroznou radost.“uculila se Vendy a dodala „Ale teď seš na řadě ty,tak šupky.“


Monkle si jen povzdechla a vydala s směr Moudý klobouk. V okamžiku ,kdy se dotknul její hlavy,uslyšela hlas. „Vítám tě Clair.“ „Ahoj klóbrci.“opáčila na pozdrav klobouku Klára. „Tak kampak tě mám poslat.U tvé kamarádky(ukázal špičkou klobouku na dívku stojící u dveří,které vedou ven na schodiště) to bylo celkem snadné,má dobré srdce a velkou odvahu a je také schopná se obětovat pro své kamarády,ale ty budeš větší oříšek na zařazení.Jedno ti však prozradím hned ,stejně jako tvá přítelkyně určitě nepůjdeš do Mrzimoru.Ve Zmijozelu...tam by se ti možná dařilo,ale tvůj původ... no však víš.“ „Jasně,chápu,takže zbývá Nebelvír a Havraspár.“promluvila ke klobouku v duchu Clarissa. „Já si myslím,že patříš do obou kolejí takže ti dám na výběr. Chceš spíše do nebelvíru nebo do Havraspáru?“optal se Moudrý klobouk a čekal na odpověď.


No já bych chtěl do Ha...“tu myšlenku již ale Klea „nedořekla“,jelikož jí padl zrak na Vendy.Ta nyní seděla v křesílku,které se nacházelo asi dva metry od ředitelova stolu a měla ve tváři výraz „škoda“. „Počkej,spletla jsem se ,zařa´d mě prosím do nebelvíru.“ změnila názor Clair a čekala na odpověď Moudrého klobouku. „Vím,že to bylo velmi těžké rozhodování,ale rozhodla ses podle srdce a tak ti mohu říci,že jsi se rozhodla správně.Hodně štěstí Kláro a přij´dte si s Vendy někdy popovídat.NEBELVÍR!“ ukončil klobouk svým výkřikem to,co potřeboval Clarisse povědět.


Páni Klári,ty jsi taky v Nebelvíru?Jak si to udělala?Teda nechápej to špatně,já radostí skáču do stropu z toho,že jsi se mnou ve stejné koleji,ale zároveň je to hroznej šok.“vypravila ze sebe horko těžko překvapená Dy. „Jsme spolu v jedný koleji,můžeme se spolu po nocích toulat po hradě a prozkoumávat ho,to bude super.“ pomyslela si Vendy a ani si neuvědomila poslání své myšlenky Klee. „Máš pravdy Dymon.A nebude to jen super.Bude to extra mega super a navíc budeme na pokoji s Lily.“odpověděla Clair na nevědomky poslanou myšlenku.


Víš Moudrej klobouk mě dal na výběr.Buď Havraspár nebo Nebelvír no a já se rozhodla pro Nebelvír.“dala Klea odpověď na Dyinu nahlas vyřčenou otázku. „To seš zlato,ale teď bychom si měly opatřit věci do školy.Pane řediteli,dal byste nám prosím jěště dnes volno na to,abychom si mohly zajít na Příčnou ulici pro učebnice,hábity a další školní pomůcky?“zeptala se Dy. „Ale jistě,jen běžte,avšak nezapoměňte na to,že jste z irské školy čar a kouzel,ale ta se bohužel kvůli nedostatku žáků musela uzavřít a tak jste se rozhodly pro Bradavice.“dokončil Brumbál vymyšlenou historku pro zvědavce,kteří se budou ptát,proč přestoupily dívky až teď. „Nebojte se pane řediteli,vše si pamatujeme,ale teď jestli nás omluvíte,měly bychom už jít.Lily na nás už čeká beztak hodně dlouho.A pane,rozhodly jsme se pro bystrozorské předměty.Nashledanou.“pravila děvčata a vyšla na schodiště.To během několika rychlých kroků seběhla. Pod schodištěm pak našla Lily jak na něčeká.

Poslední komentáře
31.10.2010 00:26:33: No víš :) ani já nemám tak úplně promyšlenej prostředek lépe řečeno vím jak to začalo a vím jak to s...
11.10.2010 18:07:26: No, upřímně si začínám v téhle povídce připadat jako na skluzavce, teda, takovej sešup... smileysmiley...
 
Děkuji za návštěvu :-D :-*